Piaskowanie


Piaskowanie Warszawa

Piaskowanie jest procesem, który pozwala na oczyszczenie dowolnej powierzchni i przygotowanie jej do dalszej obróbki. Stanowi wstępny element m.in. malowania proszkowego oraz jest w stanie odnowić powierzchnię. Proces piaskowania wykonuje się materiałem ściernym zawartym w strumieniu sprężonego powietrza – uderzające drobinki ścierają zniszczoną powłokę.

Choć w przypadku piaskowania można wykorzystać śrut, szkło, żużel, drobinki skorup orzechów kokosowych, najczęściej wykorzystuje się twarde cząsteczki elektrokorundu. I właśnie taki materiał ścierający stosujemy podczas piaskowania.

Efekty zbliżone są do rezultatów szlifowania. Piaskowanie pozwala jednak uzyskać idealną powierzchnię, dużo gładszą i odpowiednio szorstką w porównaniu z innymi metodami oczyszczania. Zaletą jest ponadto możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Strumień powietrza z twardymi cząsteczkami jest w stanie wyczyścić zakrzywienia i rogi. Piaskowanie pozwala na usunięcie starych powłok malarskich oraz skorodowanej powierzchni.

Dzięki profesjonalnemu piaskowaniu:

  • pozbędziesz się starych powłok oraz zgorzeliny produkcyjnej
  • uzyskasz gładką powierzchnię,
  • przygotujesz powierzchnię do malowania / lakierowania.

Jedną z naszych usług jest piaskowanie felg aluminiowych. Obróbka ścierna pozwala oczyścić i wygładzić powierzchnię felgi docierając do trudno dostępnych miejsc. W celu usunięcia wgnieceń, rys i innych nierówności z felg, po piaskowaniu zaleca się szlifowanie i polerowanie powierzchni, co zapewnia idealne przygotowanie do malowania proszkowego.

Lakiernia proszkowa Mireko

Usługa transportu

Zapewniamy możliwość transportu samochodem do 3,5t (4,10m x 1,65m x 2m) m.in dla Klientów korzystających z naszych usług (np. piaskowanie). Warszawa i okolice (woj. mazowieckie). Skontaktuj się z nami!

Proponujemy profesjonalne usługi piaskowania – wykonywane stacjonarnie oraz w miejscu wyznaczonym przez Klienta. Wieloletnie doświadczenie pozwala na sprawną realizację prac, dbając o oczyszczenie nawet trudno dostępnych powierzchni.