Odlakierowywanie chemiczne


Odlakierowywanie chemiczne polega na usunięciu lakieru z elementów żelaznych, aluminiowych lub stalowych. Chemiczne odlakierowanie stosuje się przede wszystkim do usuwania powłok lakierniczych z elementów wrażliwych na temperaturę. Jest to najbardziej zaawansowana i najbezpieczniejsza metoda czyszczenia materiałów.

Odlakierowaniu można poddać elementy żelazne, stalowe, aluminiowe i ze stali ocynkowanej. Stosowane przez naszą firmę preparaty do odlakierowywania są przyjazne dla środowiska i mają dużą wydajność. Środki nie zawierają chlorowęglowodanów (CKW) i fluorowęglowodanów (FCKW). Spełniają również najnowsze przepisy dotyczące zakazu używania N-metylopirolidonu. Preparaty przeznaczone do odlakierowywania chemicznego, w zależności od ich przeznaczenia można stosować w temperaturze pokojowej lub na gorąco. Środki te mogą mieć postać żelu lub płynu.

Nasza firma posiada specjalną wannę do odlakierowywania o wymiarach 125 cm x 60 cm x 90 cm. Dzięki temu mamy możliwość zrealizowania praktycznie każdego zamówienia. Nasi doświadczeni pracownicy starannie wybiorą odpowiedni preparat i przeprowadzą proces odlakierowania. Oferujemy chemiczne usuwanie lakieru preparatami alkalicznymi w zakresie temperatur 25 – 50 stopni C. Stosuje się je do usuwania proszków poliestrowych, mieszanek PE/EP, lakierów rozpuszczalnikowych 1- i 2-komponentowych oraz lakierów wodnych. Preparaty w formie żelu służą do odlakierowywania chemicznego dużych elementów, których nie da się zanurzyć w wannie.

W zależności od materiału odlakierowanie może być przeprowadzone w temperaturze pokojowej lub też w podwyższonej temperaturze. Odlakierowaniu można poddać takie elementy jak:

  • wieszaki ze sprężynami,
  • liny,
  • blachy stalowe,
  • haki,
  • felgi,
  • magnesy,
  • części silników.

W Mireko posiadamy nowoczesny sprzęt służący do odlakierowywania chemicznego, korzystamy również z najlepszych i najbezpieczniejszych preparatów. Dzięki temu możemy zapewnić fachową obsługę i usługi na najwyższym poziomie.