Szkiełkowanie


Szkiełkowanie Warszawa

Szkiełkowanie jest jednym z procesów służących do oczyszczania powierzchni. Stanowi element obróbki strumieniowo-ściernej przeznaczonej do stali nierdzewnej oraz stopów metali kolorowych tj. aluminium i brązu. Najlepszym materiałem ścierającym jest granulat szklany, który nie powoduje ścierania erozyjnego. Nadaje natomiast idealnie gładką strukturę, gwarantując naturalną barwę metalu.

Z uwagi na swoje działanie, szkiełkowanie wykorzystuje się do nadawania / przywracania estetycznego wyglądu oczyszczanych powierzchni. Pozwala również na wykończenie elementów ze stali szlachetnych. Doskonale sprawdza się do oczyszczania wyrobów cienkich i kruchych.

Szkiełkowanie to metoda oczyszczania, która:
  • powoduje wyłącznie minimalne ścieranie obrabianego elementu (jest bezinwazyjna),
  • gwarantuje zachowanie pierwotnych wymiarów powierzchni poddawanej obróbce,
  • umożliwia utwardzanie i zamykanie mikroporów, zwiększając odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych,
  • pozwala na uzyskanie naturalnej barwy obrabianego materiału,
  • nadaje powierzchni satynowego, błyszczącego lub perłowego wyglądu.

Ze względu na wielość zalet, szkiełkowanie znajduje wszechstronne zastosowanie. Doskonale sprawdza się do usuwania przebarwień po spawaniu, które powstają na stalach szlachetnych, usuwania zanieczyszczeń i zabrudzeń olejowych, starych powłok z metali.
Lakiernia proszkowa Mireko

Usługa transportu

Zapewniamy możliwość transportu samochodem do 3,5t (4,10m x 1,65m x 2m) m.in dla Klientów korzystających z naszych usług (np. szkiełkowanie). Warszawa i okolice (woj. mazowieckie). Skontaktuj się z nami!

Oferujemy profesjonalne szkiełkowanie przy zastosowaniu najnowszego sprzętu. Dzięki czemu masz pewność, że każde zlecenie wykonamy z największą precyzją i dbałością o najmniejszy detal.