Malowanie proszkowe


Malowanie proszkowe Warszawa

Malowanie proszkowe stanowi zaawansowaną metodę wykorzystywaną w lakiernictwie. Polega na nałożeniu farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą (elementy metalowe), wykorzystując natrysk elektrostatyczny lub elektrokinetyczny. Proces utwardzenia zachodzi w temperaturze 140-200°C, co prowadzi do stopienia nałożonego proszku i jego polimeryzacji. W ten sposób uzyskuje się polakierowaną powierzchnię, która jest odporna na działanie negatywnych czynników.

Malowanie proszkowe to:

  • oszczędność farby,
  • spora wydajność,
  • odporność na korozję,
  • lepsza ochrona przez uszkodzeniami,
  • większe zabezpieczenie przed czynnikami chemicznymi,
  • brak negatywnego działania na środowisko naturalne.

Dzięki swoim zaletom, posiada szerokie zastosowanie. Malowanie proszkowe możliwe jest przede wszystkim na elementach wykonanych z aluminium, stali czarnej/zwykłej, mosiądzu i żeliwie. Dlatego doskonale sprawdza się do malowania bram, regałów sklepowych, warsztatowych i laboratoryjnych, mebli ogrodowych, grzejników czy rynien.

Lakiernia proszkowa Mireko

Usługa transportu

Zapewniamy możliwość transportu samochodem do 3,5t (4,10m x 1,65m x 2m) m.in dla Klientów zlecających nam usługi (np. malowanie proszkowe). Warszawa i okolice (woj. mazowieckie). Skontaktuj się z nami!

Posiadamy w pełni wyposażoną lakiernię pod Warszawą, przygotowaną do malowania proszkowego.  Lakierowanie metalowych elementów odbywa się w kabinie lakierniczej, a do wypalania służy profesjonalny piec, którego wymiary pozwalają na malowanie wielkopowierzchniowych elementów. Wykorzystujemy przy tym pełną paletę lakierów według kolorystyki RAL, a stosowane przez nas farby proszkowe wyróżnia najwyższa jakość.

Gwarantujemy kompleksowe działania, uwzględniając określone przez Klienta wytyczne.